Jak si enviromentalisté vrazili kudlu do zad

pátek 7. prosinec 2007 09:30

Rodina je k přírodě šetrnější
(c) Dalibor Musil

Známe je. Enviromantalisté. Jsou zapálení pro ochranu planety především před globálním oteplením. Prohlašují, že jedině jejich teze a studie jsou vědecké. Nesouhlasící odsuzují jako nevzdělance a barbary. Planeta se přeci otepluje! Opravdu? Nebylo tomu tak vždy. Dříve chránili planetu především proti jaderné energii, když se báli zamoření (antiatomoví aktivisté typu Greenpeace) a v tom pokračují dodnes. Ještě dříve chránili planetu proti přelidnění (redukcí méně vzdělané populace a kontrolou porodnosti) a pokračují v tom dodnes. A ještě dříve proti vyčerpání zdrojů (v rámci tzv. "trvale udržitelného rozvoje") a pokračují v tom dodnes. K nim se vždy přilepila velká skupina různých, většinou levicově orientovaných aktivistů "za mír" a "práva" všeho druhu.

Nic nedbají na to, že zdroje ropy se již měly dávno vyčerpat a že předpovídaná apokalypsa nenastala. Nic nedbají na to, že demografická křivka Evropy směřuje k vymření Evropské populace. Nedbají nic ani na to, že kdybychom používali uhelné elektrárny, zašpinili bychom si životní prostředí ještě víc, a že pokud bychom používali větrné, vodní, sluneční a jiné tzv. obnovitelné zdroje energie, pak by si jejich frontmani typu Al Gora nemohli žít ve svých vysokoenergetických sídlech a v klidných bezvětrných nocích by si pravděpodobně svítili svíčkama. Nedbají nic ani tvrzení opozičních vědeckých kruhů, kteří poukazují na neprůkaznost přímé závislosti lidské činnosti, množství CO2 a skleníkového efektu v atmosféře ani nedbají na historický důkaz, které pochopí i malé dítě, že totiž Grónsko bylo v době svého objevení pojmenováno Greenland, protože bylo zelené a Island byl pojmenován Iceland, protože byl plný ledu.

Na zelené Grónsko a tedy návrat k normálu si budeme muset ještě chvíli počkat, na plnohodnotnou alternativu k jaderné energii jakbysmet, přelidnění vzhledem k demografickému indexu něco málo přes 1,0 nehrozí už ani v Číně a vyčerpání zdrojů je v nedohlednu. Tak proč ten křik, že ?

Navíc "ochránci" planety mají vždy ideologicky velmi blízko k feminismu. Pro příklad se podívejme na některé naše zelené poslankyně a členky vlády. Pro ty je rodina něco, co by bylo nejlépe zcela zrušit. Jejich agenda k tomu neochvějně směřuje, ať už je to zpochybňováním role rodiny v moderní společnosti, nebo je to prosazováním sexuální výchovy na školách v duchu tzv. "plánovaného rodičovství". Institut rodiny trpí pod nešetrnými zásahy sociálního inženýrství těchto aktivistů. A právě zde tito samozvaní "ochránci planety" vrážejí kudlu do zad sami sobě.

Podle jedné statistické studie z Michigan State University, kterou vypracoval Jiangua Liu senior, zvaný též "Jack", při zkoumání statistických údajů 12 zemí totiž stoupající počet rozbitých rodin má nejen negativní dopad na společnost, ale také na naši planetu. Zjistil, že rodiny jsou vůči rozvedeným domácnostem efektivnější ve spotřebě vody, energie a životního prostoru.
Spočítal, že rozvedené páry spotřebují o daleko více bytů, o 46% více elektřiny a 56% více vody než manželské páry. Také se ukázalo, že domácnosti rozvedených párů mají stejný standard a podobnou velikost jako rodinné domácnosti, jen je jich dvakrát tolik.
Podrobnosti zde: http://www.pnas.org/

Z toho vyplývá, že prorodinná politika je z dostupných možností cenově možná vůbec nejefektivnější způsob řešení péče o životní prostředí.

Studie vychází z toho, že více domácností jednoduše spotřebuje více zdrojů. Pokud se tedy různí globálně oteplení alarmisté spolčují s aktivisty prosazující tzv. "trvale udržitelný rozvoj" (rozuměj trvalou stagnaci), plánované rodičovství, svazky homosexuálů a další agendu, která škodí výsadnímu postavení instituce rodiny, pak jen dokazují, že jim vlastně vůbec nejde o životní prostředí, ale jen o jejich vlastní byznys a snahu se zviditelnit globálním strašením.

U nás je tato informace 2x zajímavá zejména proto, že Zelení už by se do parlamentu nedostali. Zdá se, že lidi už jim na to přišli. Mezi námi - že jim to ale trvalo...


Další moje staré, většinou politicky zcela nekorektní články naleznete zde: http://musil.bigbloger.lidovky.cz/ a nové články pak zde:  http://dalibormusil.blog.idnes.cz/

Dalibor Musil

Dalibor Musil

Dalibor Musil

- O dění na hraně tzv. politické korektnosti - O dění v otázkách rodiny, vztahů a morálky - okrajově o technologiích, především o paradoxech testování software

polokonzerva, aneb polokonzervativně o všem možném a někdy bohužel i zcela nemožném

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Oblíbené stránky