Pochod neonacistů a Výzva židovské obce

čtvrtek 25. říjen 2007 19:43

Fuj myšlenkám nacismu (národního socialismu)
DMU/inkscape

Je to zvláštní. Projevy nacismu mají být trestány zákonem. Přesto se stane, že magistrát zakáže a soud povolí pochod nácků - a to ještě světe div se - židovskou uličkou na starém městě na výročí počátku vyhlazení mnoha lidí. Osobně nejsem žid, i když babička z otcovy strany za svobodna židovské příjmení měla. Co na tom, víra jako víra. Ale takováto provokace, která je navíc schválená státem? To už je příliš.

Budou zde tedy 4 exponované skupiny:
  1. Zástupci židovské obce a ti, kteří se rozhodnou vyslyšet jejich výzvu a přijdou jim na pomoc.
  2. Náckové, nacisté, neonacisté, skini a rádobyultrapravičáci, jejichž cílem je provokace a nic než provokace, potažmo propagace hnutí potlačující lidská práva – na což je paragraf
  3. Anarchisti, jejichž cílem je jednak protestovat proti pochodu nácků ale hlavně se s nimi porvat a vyřídit si účty z minula. Toto je nepřátelství na život a na smrt.
  4. A Policie ČR, která se bude snažit všechny 3 skupiny od sebe oddělit, ale hlavně se bude snažit prosazovat zákon – a to i v případě, pokud to bude nespravedlivé použití zákona.

V tomto případu se nedivím Výzvě židovské obce, která s ohledem na chybné rozhodnutí státu hraničí s výzvou k občanské neposlušnosti. Přesně to podle mého Výzva je.

Osobně s židovskou obcí a jejich výzvou sympatizuji. Víc si ale ze zákona zde nemohu dovolit vyjádřit.

Na dnešním iDnesu je rozhovor s organizátorem pochodu, který rezolutně odmítá jakoukoliv spojitost s ultrapravičáky. Podle mého je to jedno – stejně přijdou. Na webech neonacistu so totiž objevila výzva k účasti.

Pokud nezasáhne prezident, resp. pokud se prezidentovi nepodaří změnit názor státních složek, bude scénář vypadat pravděpodobně takto:

  • Zástupci židovské obce a jejich sympatizanti zablokují ulici nebo celou oblast ať už jakkoliv neprostupně. Někteří budou mít pravděpodobně nabito shnilými rajčaty, vajíčky-pukavci, nebo jiným nepěkným slizem.
  • mírnější anarchisté se pokusí o totéž, militantnější křídla anarchistů se pokusí proniknout skrze policejní kordony a porvat se
  • Rádobyultrapravičáci a všichni kdo přijdou - nacisti, neonacisti, skini, národní odporáři a další odpad společnosti se pokusí projít naplánovanou cestou a urazit památku obětí holocaustu.
  • Policie, pokud bude respektovat rozhodnutí soudu se bude jednak snažit oddělit všechny tři skupiny, současně se však bude snažit rozpustit nebo jinak rozehnat zástupce židovské obce a anarchisty, kteří se postaví na pasivní odpor - usednutím na zem atd. po vzoru plyšového puče. Dále se bude Policie snažit pozatýkat a pokutovat ty, kteří se pokusí o výtržnost, resp. přestupek při házení slizu všeho druhu.
    Pokud policii rupnou nervy, bude zde i policejní násilí. To se pak můžeme těšit na další kauzu, při které by se mohl zviditelnit nejeden politik na úkor ministerstva vnitra.

Osobně jsem zvědav, zda se zúčastní Kateřina Jacques, aby ukázala, zda jí jde opravdu o věc, nebo zda její poslední incident byl pouze součástí předvolební upoutávky.

Dále věřím, že zdravý rozum nakonec zvítězí. Pokud se do toho vložil i prezident a halda politiků, kteří si budou chtít v očích veřejnosti přilepšit, je možné že se ledy hnou.

Jak celá věc dopadne ? Nechme se překvapit, nebo - Překvapme!


Další moje staré, většinou politicky zcela nekorektní články naleznete zde: http://musil.bigbloger.lidovky.cz/ a nové články pak zde:  http://dalibormusil.blog.idnes.cz/

 

Dalibor Musil

Dalibor Musil

Dalibor Musil

- O dění na hraně tzv. politické korektnosti - O dění v otázkách rodiny, vztahů a morálky - okrajově o technologiích, především o paradoxech testování software

polokonzerva, aneb polokonzervativně o všem možném a někdy bohužel i zcela nemožném

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Oblíbené stránky